X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לבודפשט טיסות לבודפשט מלונות בבודפשט מלונות בבודפשט מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים בבודפשט סיורים בבודפשט מרחצאות מרחצאות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

פסחא בבודפשט - Easter in Budapest

שווקי פסחא בבודפשט

בסביבות החודשים מרץ-אפריל, עם בוא האביב, (השנה 2019 ב-21 באפריל) מציינים בערים שונות ברחבי העולם את חג הפסחא. למרות שלחג יש צביון נוצרי, הוא בהחלט יכול לדבר אליכם: הסיבה העיקרית היא שורה ארוכה של אירועים ופעילויות המתקיימים בערי אירופה, כולל בבודפשט.

בירת הונגריה היא בהחלט מקום שרצוי להיות בו בתקופת הפסחא, בין השאר בזכות שוק פסחא אטרקטיבי מאוד המתקיים בה. אם מוסיפים לכך את האפשרות לרכוש שורה ארוכה של פריטים מיוחדים, מגוון עצום של מאכלים (כולל ייצוג למאכלים ההונגריים ולמאכלים ברוח החג) ופעילויות לכלל בני המשפחה, מבינים עוד יותר את כדאיות הביקור בעיר בתקופת הפסחא.

במאמר פסחא בבודפשט מידע על פסטיבלים, שווקי פסחא ופעילויות לכל המשפחה לקראת בוא האביב ובבודפשט, סדנאות לצביעת ביצי פסחא, מאכלי חג ועוד.  

ביצי חג פסחא מקושטות בשווקים של בודפשט

הפן האומנותי של שוק הפסחא בבודפשט

למרות שבבודפשט יש כמה שווקים קטנים הנפתחים בתקופת חג הפסחא, כשמדברים על שוק הפסחא בעיר מתכוונים בעיקרו של דבר לשוק המתקיים בכיכר וורוסמרטי (Vorosmarty) שנמצאת בין גשר השלשלאות (Chain bridge) לגשר אליזבט (Elisabeth Bridge) בלב הדאון טאון של בודפשט. כבר שמגיעים למקום, מבינים שיש כאן משהו מיוחד. לקראת חג הפסחא הכיכר מקושטת בצורה מרשימה בפרחים ובמנורות שמן, כך שהמראה המתקבל הוא עוצר נשימה.

מדובר ביוזמה יחסית חדשה של איגוד מלאכת היד בהונגריה, אשר אנשיו בוחרים מדי שנה עשרות אומנים מקומיים שיציגו את עבודותיהם בשוק. הדרישות מהאומנים הם די גבוהות, ועליהם לשמור על כמה כללים על מנת שיוכלו לחשוף את יצירותיהם לקהל הרחב. התוצאה היא שהמבקרים – בין אם התושבים המקומיים ובין אם תיירים המגיעים לבודפשט – יוכלו להתרשם מהפריטים המיוחדים, לרכוש חפצים שנעשו במלאכת יד או להצטייד במתנות לעצמם או לקרובים להם, למבוגרים או לקטנים שבחבורה.

ה"תפריט" כאן הוא מגוון בכל קנה מידה, וכולל תכשיטים העשויים ממגוון חומרים, פריטים לעיצוב הבית או החצר, כלי בית ומטבח ועוד. חשוב לציין כי הפריטים שתמצאו כאן ידועים במקוריות ובייחודיות שלהם, כך שסביר להניח שהם יהיו שונים לחלוטין מאותן מזכרות שניתן לרכוש ברחבי בודפשט באופן שגרתי.

בכל מקרה, אין לכם מה לדאוג ביחס לקניות: השוק ממוקם בסמוך למדרחוב התיירותי המפורסם של בודפשט, ואצ'י אוצ'ה (Vaci Utca) בו תמצאו בתי קפה, בתי מלון בוטיק וחנויות מזכרות, ולרחובות אחרים העמוסים בחנויות ובמרכזי קניות. המחיר כאן לא תמיד יהיה הזול ביותר, אבל בהחלט שווה לקנות מזכרות ייחודיות לחג הפסחא.

אטרקציות... אטרקציות בכל מקום

התמונה של שווקי פסחא בבודפשט ממש לא מסתכמת באפשרות לבצע שופינג איכותי. השווקים כוללים דוכני אוכל, בהם ניתן לרכוש – במחיר שווה לכל כיס – מטעמים של המטבח ההונגרי. דגש משמעותי מקבלים מאכלים בהשראת וברוח חג הפסחא. בבמה שבשוק כיכר וורוסמרטי נערכים מופעים סביב השעון של אומנים מכל הסוגים, כאשר בחלק מהמקרים תוכלו לפגוש את האומנים או אפילו ללמוד מהם כיצד הם מבצעים את ה"קסם" שלהם.

התוכנית של שווקי הפסחא בבודפשט כוללת פעילויות לילדים, למשל סדנאות יצירה שיכולות לפתח את הפן האומנותי שלהם ולהעשיר את דמיונם. בהקשר הזה חשוב להזכיר את שוק הפסחא המתקיים מדי שנה במוזיאון לאתנוגרפיה (Museum of Ethnography) של העיר. במוזיאון תוכלו למצוא שורה ארוכה של מוצגים ופעילויות ברוח החג, דוגמת פריטי אומנות ומלאכה, פעילויות לילדים של ציור על גבי ביצי פסחא ועוד.

המפתח הוא באווירה

אפשר לטעון שאחד המאפיינים העיקריים של שווקי הפסחא בבודפשט הוא האווירה המאפיינת אותם. זוהי אווירה של שמחה רבתי, של כל המעורבים בדבר, עם תחושות של קלילות וחופש שיכולות למשוך אליהן גם את הרציניים שבאנשים. בשווקים ובאירועי חג הפסחא בכלל פשוט מרגישים את בוא האביב ואת כל התחושות החיוביות המזוהות איתו. המראות הצבעוניים המאפיינים את השווקים, המוזיקה הנעימה המתנגנת בהם והטעמים המציפים את המבקרים מסבירים מדוע מדובר באחד מיעדי הביקור היותר מומלצים בתקופה זו של השנה.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: