X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
בודפשט
מסלולי טיול בבודפשטנקודות עיין בבודפשטטיפים והמלצות לבודפשטמלון מומלץ בבודפשטאטרקציות בבודפשטבודפשט עם ילדיםהשכרת רכב בבודפשטקניות בבודפשטשאטלים בבודפשטטיסה זולה לבודפשט
 

חוויה קסומה: סיור בארמונות המרהיבים של בודפשט

סיור בין הארמונות המרהיבים של בודפשט

בודפשט היא עיר עתיקה אשר עברה דרך ידם של שליטים ואנשי אצולה רבים מן התקופה הרומית ועד היום. הונגריה עברה בין היתר דרך ידי כובשים מאזור מונגוליה, הטורקים, והקיסרות האוסטרו הונגרית. בכל אחת מן התקופות נבנו ארמונות ששימשו את המלכים או אנשי האצולה והם פרושים במקומות שונים ברחבי העיר.

חוויה קסומה : סיור בארמונות המרהיבים של בודפשט
חוויה קסומה : סיור בארמונות המרהיבים של בודפשט

היום שוכנים בארמונות אלה מוזיאונים, אולמות קונצרטים, מלונות ועוד. צאו לסיור קסום בין ארמונותיה המרהיבים של בודפשט. זאת חוויה קסומה שתיקח אתכם לטיול בין סגנונות בניה שונים ותקופות היסטוריות שונות. כל שנותר הוא לדמיין את המלכים, האבירים, אנשי האצולה או הרוזנים שהתגוררו באותם ארמונות.

ארמון המלך בבודה

זהו הארמון הבולט ביותר בעיר אותו ניתן לראות מכל מקום כמעט ברחבי בודפשט, כולל מפשט שמעבר לנהר. ארמון המלך שבמרומי גבעת המצודה חולש על כל האזור ונבנה קודם כל למטרות הגנה. היום יתרונו המרכזי של המיקום הוא הנוף הקסום הנשקף ממנו.

הארמון עבר דרך ארוכה מאז נבנה לראשונה במאה ה- 13. הוא נהרס ונבנה מחדש מספר פעמים. היום ניתן לטייל מחוץ לארמון היפהפה, להכנס פנימה ולשוטט בין חדריו המפוארים וגם לבקר בגלריה הלאומית או בספריה הלאומית השוכנות בו.

מלבד הארמון עצמו, טיול בתוך סמטאות רובע הארמון העתיקות, ביקור במצודת הדייגים המרשימה ובכנסיית מתיאש הן חוויה.

ארמון גרשהם

ארמון גרשהם המפואר נמצא בכיכר רוזוולט מול גשר השלשלאות המפורסם. הוא התחיל את דרכו כארמון ניאו קלאסי שנבנה ב- 1827, נהרס אך בתחילת המאה העשרים שופץ מחדש על ידי חברת ביטוח בריטית שרכשה אותו. הוא שופץ ונבנה מחדש בסגנון הארט נובו.

בתקופה הקומוניסטית נזנח הארמון כמעט לחלוטין והפך לבניין דירות הרחוק מלהיות מפואר. לאחר סיום השלטון הקומוניסטי הציגה שוב ממשלת הונגריה את המבנה כארמון והוא נרכש על ידי חברת המלונות ארבע עונות.

מתחילת שנות האלפיים הפך המבנה למלון פאר אשר שופץ אף הוא בסגנון הארט נובו ודומה ככל האפשר לעיצוב המקורי. לובי המלון מלא בפסיפסים יפהפיים, וניתן לראות את חלון הויטראז' הבוהק.

תקרת המלון היא כיפת זכוכית נוצצת. אירוח באחד מחדרי המלון אינו מתאים לכל כיס אך גם ביקור בלובי המלון המפואר הוא חוויה.

ארמון הדנובה

ארמון הדנובה הוא ארמון יפהפה הבנוי בסגנון בארוקי. הוא נבנה בשנת 1895 וממוקם בין גשר השלשלאות לבזיליקה. הוא נבנה למטרת קונצרטים ומופעי אמנות עבור עשירי האזור וגם היום הוא משמש בעיקר כאולם לקונצרטים, מופעים והצגות תיאטרון.

אמנם יעודו של המבנה לא השתנה אך מראהו הנוכחי ניתן לו רק ב- 1941 לאחר שעבר שיפוץ. פנים המבנה מרשים ממש כמו מראהו החיצוני וצפיה בקונצרט או מופע באולם המפואר והמוזהב הוא חוויה לכל חובבי התרבות.

ארמונות הרובע השמיני

הרובע השמיני נחשב עד לא מזמן כאזור המפוקפק יותר בעיר, עם ברים קטנים ואפלים, אזור שלא תמיד נעים לשוטט בו בלילה. רק בשנים האחרונות השכילו להבין את הפוטנציאל הרב שברובע זה. הוא מלא במבנים מפוארים וארמונות, שריד לאנשי האצולה שחיו בו בעבר. מוסדות תרבות הועברו לשכון באחד מארמונות הרובע אשר נוקו מאבק.

אחד המבנים המפוארים הוא ארמון אלמאסי. מאחורי שער הברזל ישנו גן יפהפה וריצוף מיוחד. המבנה אינו מנקר עיניים אך אלגנטי ומלא יופי. ארמון נוסף ויפהפה הוא אוניברסיטת אנדראשי. כאן יאזינו הסטודנטים להרצאות כשהם יושבים בתוך אולמות מפוארים, יעלו או ירדו בגרם מדרגות בסגנון בארוק צרפתי שהוא יצירה בפני עצמה ויהלכו על מרצפות מצויירות.

ארמון מרשים נוסף הוא המבנה של המוזיאון הלאומי הבנוי בסגנון ניאו קלאסי. השיטוט בין רחובות הרובע השמיני הוא מרתק בשל הניגוד הרב שבין ארמונות ומבנים מפוארים שנותרו מן העבר ושופצו לאחרונה לבין חלק מרחובותיו של הרובע שנזנחו במשך שנים.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך