X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לבודפשט טיסות לבודפשט מלונות בבודפשט מלונות בבודפשט מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים בבודפשט סיורים בבודפשט מרחצאות מרחצאות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

אונסקו קבעו : מקומות שאסור לפספס בבודפשט

עיר וכפר שחוברו יחדיו

אמנם בודפשט נחשבת לישות אחת, ואפילו לבירתה של הונגריה, אך כל היופי שבה (ויש בה הרבה יופי) הוא השוני שקיים בין חלקיה של העיר - אשר כל אחד נמצא מהעבר השני של נהר הדנובה.

בבודה ההררית והרגועה ניתן לטייל בתוך שפע של ירוק וטבע, לצפות מגבעת הטירה או אחת הגבעות האחרות על הנהר ועל פשט שמן העבר השני.

אונסקו קבעו : מקומות שאסור לפספס בבודפשט
אונסקו קבעו : מקומות שאסור לפספס בבודפשט

פשט היא החלק העירוני והתוסס של העיר. זהו החלק המסחרי בו מרוכזים בתי עסק רבים ואין בו רגע דל. נמצאים בו נמצאים מוסדות תרבות כמו מגוון מוזיאונים ובית האופרה, הפארק העירוני רחוב ואצ'י אוצ'ה התוסס ועוד.

בבודפשט ישנם מבנים עתיקים רבים אשר סומנו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת. לכל אוהבי מבנים יפים ועתיקים הנושאים איתם היסטוריה רבת שנים מקומות אלה הם בגדר מקומות חובה - שאסור לפספס בבודפשט.

גבעת המצודה ורובע הארמון

גבעת המצודה כוללת בתוכה מספר מבנים יפהפיים וחשובים. זוהי אטרקציה מרכזית בעיר והעליות והירידות, הבניות וההריסות שעברה אותה מצודה ובראשה ארמון המלך משקפת את סיפורה של בודפשט ושל הונגריה בכלל.

ארמון המלך הוא מבנה יפהפה אשר נבנה לראשונה במאה ה- 13 ושוקם בפעם האחרונה לאחר מלחמת העולם השניה. מאז הוא עומד על תילו חזק, יציב ויפה מתמיד. מומלץ לשוטט בין חדריו המפוארים, לבקר בגלריה הלאומית ובגנים העוטפים את הארמון.

מבנה יפהפה נוסף הוא מצודת הדייגים הבולט בצבעו הלבן ובשבעת הצריחים שלו. המבנה משקיף לנוף נהדר. בכיכר טריניטי ניצבת כנסיית מתיאש היפהפיה. הגג המחודד ורעפיה הצבעוניים בולטים למרחוק. תקרת הכנסיה עשויה קשתות מוצלבות  הכנסיה שימשה ככנסיית החתונות וההכתרות המלכותית וניתן לראות בה חפצים וכלים יפים ומלכותיים. שלושת המבנים המופלאים הללו נחשבים לאתרי מורשת מטעם אונסק"ו.

שדרות אנדראשי

שדרות אנדראשי נחשבות לאתר חדש יחסית מבחינת אתרי המורשת של אונסק"ו. הן הצטרפו לרשימה המיוחסת בשת 2002. שדרות אנדרשי הן למעשה השאנז אליזה של בודפשט. אלה שדרות יוקרתיות בהן תחת עצי הענק מחכות חנויות מעצבים רבות לבואם של הלקוחות.

כאשר נסללו שדרות אנדראשי לפני כמאה ששנה הוא היה מכוסה פרקט עץ... היום אמנם פרקט עץ לא נראה, אך העצים העומדים בשלכת בחורף ומוארים במאות נורות לד קטנות ונוצצות הן מראה מרהיב. הוסיפו לכך את המסעדות ובתי הקפה הרבים בהם תוכלו לשבת ולשתות יין הונגרי חם וטוב ולנשנש משהו.

בשדרות אנדראשי נמצא גם בית האופרה היפהפה ומבנים יפים נוספים. מעבר ליופי השדרה ומשמעותה בהפיכתה של פשט לאזור עירוני, גם מתחת לפני הקרקע התגלו ממצאים אשר הצדיקו את הפיכת הרחוב לאתר מורשת.

המוזיאון לאמנות שימושית כמבנה בסגנון ארט נובו

המוזיאון לאמנות שימושית הוגדר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת בשל המבנה היפהפה שלו. מבנה זה בנוי בסגנון ארט נובו. הגג שלו מורכב משתי כיפות וגג רעפים ביניהן. כל הגג עשוי רעפים צבעוניים בצבעי ירוק וזהב ומראה המבנה הוא כשל ארמון. חלונותיו מקושטים ומעוטרים וגם מבפנים הוא מרוצף אריחים צבעוניים, תקרתו מעוטרת עיטורי זהב וצבע והוא בנוי עמודים וקשתות.

זהו מבנה מלא קסם עוד בטרם התחלתם לשוטט במוזיאון עצמו. אל המוזיאון מצטרפים עוד מספר מבנים בסגנון דומה כמו המכון הגיאולוגי בעל הגג הכחול המעוטר ומעוצב מבפנים כהיכל ומספר מבנים נוספים. תוכנו של המוזיאון מרשים לא פחות מעיצובו.

המוזיאון לאמנות שימושית כולל מגוון כלי קרמיקה, זכוכית, בדים, ריהוט וכלי זהב אשר דרכם ניתן להציץ לחיי האנשים לאורך התקופות השונות, לבחון את טעמם האישי ואת הנושאים שהעסיקו אותם.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: