X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
טיסות לבודפשט טיסות לבודפשט מלונות בבודפשט מלונות בבודפשט מלון כשר מלון כשר הזמן שאטל הזמן שאטל הזמן רכב הזמן רכב סיורים בבודפשט סיורים בבודפשט מרחצאות מרחצאות כרטיס הנחות כרטיס הנחות
 

בודפשט - עיר קסומה במרכז אירופה

חופשה של גולש, פפריקה ומעיינות מים חמים

העיר בודפשט יושבת על שתי גדות נהר הדנובה הידוע, והיא אוחדה ב-1873 משתי הערים, בודה משופעת הגבעות והיערות, ופשט, השטוחה, שישבו כל אחת בצד אחר של הנהר. בודפשט שופעת אתרי תיירות של ארכיטקטורה עתיקה, מוזיאונים, מסעדות, מעיינות תרמיים, אתרי ספא ושפע של מועדוני לילה.

בודפשט - עיר קסומה במרכז אירופה
בודפשט - עיר קסומה במרכז אירופה

בודפשט ממוקמת על קו שבר גיאולוגי, והיא ידועה כאתר אידיאלי למרפא ולנופש הודות לבתי המרחצאות והמרפא שהחלו להתפתח בה עוד במאה השנייה לספירה.

בודפשט עיר לטייל בה

יש בבודפשט לפחות 120 מרחצאות, רובם בנוסח שנשמר מאז הכיבוש הטורקי, אך רק אחדים פעילים כיום. במלון גלרט שלמרגלות גבעת גלרט יש אתר ספא יפיפה והאי מרגיט משמש מוקד עליה לרגליים דוויות הודות לשפע הבריכות התרמיות שבו ואתר הספא המצוין שלו.

גבעת גלרט  מתנשאת 140 מטרים מעל העיר בחלק של בודה  משקיפה על הנהר, ורואים ממנה את הגשרים המרכזיים. הגבעה מעניקה למבקרים נקודת צפייה על מרכזה של בודפשט. מלון גלרט שהוא פנינה ארכיטקטונית, שווה ביקור גם ללא שימוש בספא.

הנקודה המרכזית של בודה היא כנסיית מתיאש הבנויה בסגנון ניאו-גותי. הכיכר בה ניצבת הכנסייה נחשבת למרכז העיר. הכנסייה יפה וצבעונית מאוד הודות לקירותיה המצוירים והויטראז'ים שעל החלונות.

עוד נקודת תצפית בבודה היא מצודת הדייגים שנבנתה בסוף המאה ה-19 כדי לציין אלף שנה לייסוד העיר. מצודת האבן הזו היא בעצם מרפסת תצפית ארוכה ממנה נשקף הנוף המרהיב של הנהר, הסירות השטות בו, הגשרים החוצים אותו, בניין הפרלמנט המרשים  ואת כל מרכז בודפשט.

שבעה גשרים חוצים את נהר הדנובה בבודפשט. גשר סצ'ני התלוי הוא הידוע ביותר ומופיע כמעט בכל צילום של העיר. אחד מסמלי ההיכר של הגשר הם אריות האבן שניצבים משני צדדים על גדת הנהר.

בית הפרלמנט הענק שעל גדת הנהר בפשט הוקם בתחילת המאה העשרים. הפרלמנט נחשב במשך שנים רבות לבית הנבחרים הגדול ביותר באירופה. כיום אפשר לראות בו את אוצרות ממלכת הונגריה לשעבר.

בית הכנסת הגדול של בודפשט נמצא  ברחוב דוהני. המבנה בעל שני המגדלים מזכיר במעט כנסייה והוא שופץ במימונו של השחקן טוני קרטיס. התפילות במקום הן בלוויית עוגב  בסגנון ניאולוגי. בחצר בית הכנסת ניצבת אנדרטה של עץ מתכתי עליו תלויים המוני עלעלי כסף לזכרם של נספי השואה שבעיר שרוכזו במקום כדי לצאת למסעם האחרון. לידו נמצא הרובע היהודי המתחדש של העיר. צמוד לבית הכנסת ניצב המוזיאון היהודי, בית הולדתו של הרצל.

ואצי אוצה נחשב למדרחוב הקניות של בודפשט. אתר עלייה לרגל ברחוב היא קונדיטורית ז'רבו בעלת העוגות המופלאות. קשה שלא לטעום מכל שפע המאכלים המסורתיים הכבדים והטעימים הקורצים מכל פינה: תבשילי גולאש ופפריקאש, ממולאים, כופתאות, בצקיות,  לביבת תפוחי אדמה ענקית הקרויה לאנגוש, תפוחי אדמה עם אטריות וכרוב, דגים נהדרים, ומוצר הדגל פפריקה- שהיא תמציתה וסמלה של הונגריה.

האימפריה האוסטרו הונגרית הורישה לתושבים ידע עצום בהכנת קינוחים ומאפים  מתוקים והיערות שמסביב העניקו להם שפע של דומדמניות, אוכמניות, חמוציות ושאר פירות יער  להכנתם. לאלה המתעקשים לבחור באוכל קל יותר יש מבחר של מסעדות בסגנונות שונים.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג: